Publiceringsdatum: 2026-05-11
Letar du efter ett jobb inom transport, distribution, lager? Här är din möjlighet att bli en del av teamet hos Academic Work Sweden AB genom att arbeta som personbilsförare, persontransporter. Intresserade sökes för heltid-jobb hos Academic Work Sweden AB - är du intresserad? De letar efter någon som vill jobba 11 dagar upp till 3 månader.
För detta jobb är det en fördel om du bor i närheten av Stockholm då det är tjänsteorten. Om du letar efter en spännande karriär inom personbilsförare, persontransporter-branschen, har Academic Work Sweden AB just nu ett ledigt jobb som kan vara av intresse. Bli en del av teamet hos Academic Work Sweden AB som personbilsförare, persontransporter genom att ansöka senast söndag den första november 2026.
Om du gillar du att köra bil och drivs av att ge grym service är det dig vi letar efter! Är du dessutom lite tekniskt kunnig och tycker om att hjälpa till - ännu bättre. Vi söker just nu dig som vill sommarjobba som chaufför på Culligan!
Ta chansen och sök dig till ett riktigt roligt sommarjobb! Vi söker en person som kan jobba heltid vill jobba som chaufför hos Culligan. Culligan är ett företag som tillhandahåller vatten och vattensystem till deras kunder. Som chaufför kommer du att köra en av deras mindre skåpbilar och leverera kolsyrepatroner och vatten till deras kunder.
Perioden för uppdraget är 29 juni - 7 augusti.
Rollen består av att hämta beställningar på lagret, köra ut leveranserna och vara serviceinriktad i mötet med kunderna i samband med leverans. Du kan även komma att behöva hjälpa till med att enkelt installera kolsyrepatronerna i maskinerna. Du kommer att köra och leverera runt omkring i Stockholm, och utifrån rutter som du blir tilldelad dagen innan. Culligans kontor ligger i Upplands Väsby och det är härifrån du börjar dina dagar och hämtar och lämnar bilen. Din arbetstid är måndag till fredag kl. 07 -16.
Denna rekryteringsprocess hanteras av Academic Work och vår kunds önskemål är att alla frågor rörande tjänsten skickas till Academic Work.
Vi tillämpar löpande urval och kommer plocka ner annonsen när tillräckligt många kandidater har nått slutskedet i rekryteringsprocessen. Rekryteringsprocessen innehåller två urvalstest: ett personlighetstest och ett test i kognitiv förmåga. Testerna är ett verktyg för att kunna hitta den kandidat med högst potential för tjänsten samt främja jämlikhet, mångfald och en rättvis rekryteringsprocess.
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Heltid |
| Företagsnamn | Academic Work Sweden AB |
| Lön | Fast och rörlig lön |
| Omfattning | 11 dagar - upp till 3 månader |
| Organisationsnummer | 5565595450 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Personbilsförare, persontransporter |
| Yrkesområde | Transport, distribution, lager |
Academic Work Sweden AB söker en person till denna tjänst som personbilsförare, persontransporter med placerings i Stockholm. Om det låter intressant att arbeta som personbilsförare, persontransporter hos Academic Work Sweden AB skickar du in din ansökan senast 2026-11-01.
Källa: Arbetsförmedlingen
Uniflex AB söker tio personer till tjänsten som budbilsförare i Stockholm.
2026-05-04
Mer infoSelectus Bemanning AB söker en person till tjänsten som tank- och bulkbilsförare i Ludvika.
2026-03-30
Mer infoSimplex Bemanning AB söker två personer till tjänsten som budbilsförare i Södertälje.
2026-04-15
Mer info